Kuidas tagada kõigile eestimaalastele täisväärtuslik vanaduspõlv? Kuidas inimesed saaksid ja tahaksid töötada kuni vanaduspensioni eani ja tegelikult veelgi kauem?

Alates 2016. aasta algusest on Eesti Koostöö Kogu tegelenud uue eakuse visiooni loomisega. Samal ajal on Sotsiaalministeeriumi ja Rahandusministeeriumi ühistööna valminud riikliku vanaduspensioni jätkusuutlikkuse analüüs. Viimase põhjal algas lai ühiskondlik arutelu pensioniea tõstmise võimaluse ja vajaduse kohta. Pension 2050 konverentsil otsimegi vastust küsimusele „Mida teha, et tulevikus pensionipõlves hakkama saada?“. Selline on ka konverentsi lõpuarutelu teema.

Tallinna Ülikoolis toimuval konverentsil saavad osalised teada, millised on riigi plaanid pensionisüsteemi reformimisel, milliste väljakutsetega on seisnud vastamisi teised riigid ning mida neilt on õppida. Päeva teises pooles otsime vastust küsimusele, mida ja kas inimesed saavad ise teha, et nende eakapõlv oleks väärikas ning kuidas riik saaks neid selles toetada.

 

Üritus toimub eesti keeles, ingliskeelsete ettekannete jaoks tagame sünkroontõlke.

Konverentsil osalemiseks registreeri end 28. oktoobrini siin.

Vaata siit, kes on end juba registreerunud.

Jälgi visioonikonverentsi ka Koostöö Kogu Facebook-sündmuselt siit.

Konverents toimub Tallinna Ülikooli Astra-hoone Euroopa-saalis.

Lisainfo: Liisi Uder, Pension 2050 programmi juht, liisi@kogu.ee, 640 8716

 

KONVERENTSI KAVA (allalaetav pdf-fail)

pension2050_konverents_ajakava_est_final-page-001