Septembris oli Järvamaa keskraamatukogus avatud Eesti Koostöö Kogu näitus «Kodukoha kompass». Näituse tegi põnevaks asjaolu, et külastajad said kompassiketta abil Paide avalikule ruumile hinnangut anda.

Paide kompass-ketta tulemused

Eesti Koostöö Kogu juhataja Kairi Tilga hinnangul on raske öelda, kui palju inimesi kompassiketta ees seisis ja küsimuste najal oma linna peale mõtles, kuid ei märkinud oma arvamust ära. Hindamiseks kasutatavaid kleepse üle lugedes selgus aga, et oma arvamust söandas avaldada umbes 30–35 paidelast.

Tilga lisas, et kuna Paide oli esimene linn nende näituse eksponeerimiseks, siis oli igasugune aktiivsus kogule väga väärtuslik. «Pigem ütleks, et osalemine oli positiivne üllatus,» märkis ta.

Mäng pakkus välja kaheksa teemat ja neid avavate küsimuste kaudu lihtsa raami, mille toel üksi või rühmana mõelda oma kodukoha avaliku ruumi peale. «Kas mul on mugav ligipääs kodulähedasele rohealale? On siin piisavalt rattateid, kas on elav kultuurielu, kas keskplats on ligitõmbav sündmus- ja olemisruum kogukonnale,» tõi Tilga näiteid.

Loe lähemalt Järvamaa Teatajast.