Portaal “Hea kodanik”

Täna peetud neljandal Rahvakogu teemaseminaril kaaluti ettepanekuid, mida Rahvakogu veebilehel tehti ausa ja elava konkurentsi tagamiseks parteimaastikul.

Seminaril osalejad hindasid kõige toimivamateks ettepanekuteks erakondadevahelise konkurentsi soodustamisel partei asutamiseks nõutava liikmete alampiiri vähendamist praeguselt 1000 liikmelt ning valimiskampaaniate mahu piiramist, nii et tugevamad tegijad massiivsete kampaaniatega väiksematest üle ei sõidaks.

Ülejäänud ettepanekute, näiteks valimisreklaami keelamise, asjakohasuse ja mõjususe osas jäädi seminaril skeptiliseks.

Vaata täna kaalutud ettepanekuid ning tulemusi https://davincigame.eu/rk/ ning loe Praxise koostatud kokkuvõtet Rahvakogu veebilehel sel teemal tehtud ettepanekutest ja neile antud mõjuhinnangut https://ngo.ee/ngo/8/article/5255.

Tänasel seminaril osalesid Tõnis Saarts, Tiit Riisalo, Getter Tiirik, Silver Meikar, Arne Koitmäe, Indrek Saar, Siim Tuisk, Rein Koch, Priit Toobal, Marju Lauristin, Paul Puustusmaa, Kalle Laanet, Aarne Toomsalu, Kadri Simson, Heljo Pikhof, Viiu Novik, Hannes Toomsalu, Aadu Must, Jüri Adams, Raul Rikk, Karl Samuel, Aivo Peterson, Kalle Kaljuste ja Henri Laupmaa.

Homse, viimase seminari teemaks on valimised, mille kohta tehti Rahvakogu veebilehel enim ettepanekuid, 631. Seminaril hakatakse hindama, kuivõrd asjakohased ja mõjusad on valija hääle kaalukuse suurendamiseks näiteks Riigikogu koosseisu vähendamine või Riigikogu muutmine kahekojaliseks, valimisringkondade arvu suurendamine või vähendamine, valimisnimekirjade koostamise reeglite muutmine, Riigikogu liikme tagasikutsumise võimaldamine või muud.

Artikkel Hea kodaniku veebilehel.