EIA jätkuprojektid - ETV saatesari "Selge pilt"

Eesti Televisiooni saatesari “Selge pilt” kolmas hooaeg valmis koostöös Eesti Koostöö Koguga ning selle elluviimist toetasid Sotsiaalministeerium, Tervisekassa ja Tervise Arengu Instituut. Hooaja teemad tõukusid Eesti inimarengu aruandest 2023.

Selge pildi” kevadhooaja teemad käsitlesid inimest läbi elukaare ning siduvaks sõnaks oli enesehool, millel on suur mõju vaimsete probleemide ennetusele. Lapsed, noored ja eakad – kuidas nad tegelikult hakkama saavad? Kuidas töökeskkond ja linnaruum meie vaimset tervist mõjutavad? Millised on tõenduspõhised enesehooleoskused, mida igaüks võiks omandada?

Kaheksaosalises saatesarjas said sõna paljud Eesti inimarengu aruande teadlased ja eksperdid, sealhulgas inimarengu aruande peatoimetaja Merike Sisask. Sarnaselt eelmistele hooaegadele jagasid enda kogemuslugusid avameelselt nii avalikkusele vähemtuntud inimesed kui ka silmapaistvad eestlased erinevatelt elualadelt, teiste seas näiteks peaminister Kaja Kallas, muusik Inger, laulja, jalgpallur Ragnar Klavan ja lauluõpetaja Ithaka Maria Rahula jpt.

Selge pilt” saatejuht on Kadi Jaanisoo-Kuld, režissöör Märten Vaher, toimetaja Marit Valk, produtsent Egle Beek. Saatesarja kõik hooajad on vaadatavad Jupiteris. Järgmiselt realt leiad aga nimekirja Eesti Koostöö Kogu ja Eesti Televisiooni koostöös sündinud kolmanda hooaja saadetest.

1. osa Edu ja hea vaimne tervis” 

2. osa Peresuhete mõju vaimsele tervisele”

3. osa “Töökeskkond ja vaimne tervis” 

4. osa Laste ja noorte enesehool”

5. osa Muutused vanemas eas”

6. osa Vaimset tervist toetav digikeskkond”

7. osa Vaimse tervise enesehool”

8. osa Linnaruumi mõju vaimsele tervisele”