DELFI

Esmaspäeval, 3. juunil kell 11.15 toimub riigikogu põhiseaduskomisjonis rahvakogu ettepanekute avalik arutelu, et kokku leppida ettepanekute menetlemise tegevuskavas ja vajadusel eelnõude algatamise ajakavas.

Arutelu käigus soovib komisjon jõuda selgusele, millised muudatused tuleks viia valimisseadustesse ja missuguseid seadusi tuleks veel muuta või algatada. Varem on komisjon põhimõtteliselt toetanud rahvalagatuse regulatsiooni väljatöötamise vajadust.

Põhiseaduskomisjon on rahvakogu ettepanekuid arutanud oma korralistel istungitel ja keskendunud seni eelkõige erakonnaseaduse muudatustele, mis on välja töötatud vastavalt ettepanekutele, mille esitasid komisjonile mittetulundusühingute esindajad ja eksperdid, kuid milles on arvestatud ka rahvakogu ettepanekuid.

Komisjon algatas erakonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eeelnõu selle aasta 23. mail.

President Toomas Hendrik Ilves andis rahvakogu ettepanekud riigikogule üle 9. aprillil.

Komisjoni istungil osalemiseks palutakse soovijatel hiljemalt 31. maiks registreeruda aadressil silja.tammeorg@riigikogu.ee või telefonil 631 6442.

Istungit saab jälgida reaalajas riigikogu veebis.

Artikkel Delfi veebilehel.