ERR

Põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt (IRL) ütles, et rahvakogu esitatud rahvaalgatuse ja valimisseadusega seotud teemad võtab riigikogu menetlusse tõenäoliselt alles sügisel. Erakonnaseadus loodetakse vastu võtta enne suve.

Põhiseaduskomisjon arutas täna rahvakogu ettepanekuid ja otsustas need jaotada valdkondadeks ja määrata ajakava, millal iga valdkond peaks jõudma tulemuseni konkreetse seadusemuudatusena.

“Praegu me leppisime selles kokku, et üks koalitsiooni saadik ja üks opositsiooni saadik vaatab meie nõunikega võimaliku ajakava läbi,” ütles Nutt ERR-i uudisteportaalile.

Homme jätkub komisjonis arutelu erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu projekti üle, mis Nuti sõnul lähiajal ka riigikogu suurde saali viiakse. “Need ettepanekud, mis on erakondade rahastamisega seotud, läheksid kindlasti sinna seadusesse,” märkis Nutt.

“Kas me teda vastu jõuame võtta, seda ma ei oska öelda. Kõik sõltub sellest, kui palju tuleb esimese ja teise lugemise vahel ettepanekuid ja kuidas leitakse ühine meel.”

“Rahvakogu ettepanekutes on sees ka valimisseaduse ja rahvaalgatuse teemad ja need väga suure tõenäosusega jäävad sügisesse,” ütles Nutt.

Rahvakogu esitas aprillis riigikogule kokku 15 ettepanekut, mis Nuti sõnul puudutavad mitme erineva seaduse teemaatikat ja neid on mõistlik käsitleda erinevate seaduste arutelu käigus.

Artikkel ERR kodulehel.