Riigipidamise kava (2013-2015) - seotud üritused

Riigipidamise kava kokkuvõte

12. jaanuaril 2016 kell 13:30-17 toimus kinos Sõprus üritus

„Riigipidamisest sotsiaalreformideni“, 

kus võeti kokku Riigipidamise kava kolmeaastane töö ja
tutvustati edasisi Eesti Koostöö Kogu tegevusi.

Loe edasi.

 

Riigipidamise kava esitlus

Riigipidamise kava esitlus toimus 3. detsembril 2014 kinos Sõprus.

Loe edasi.

Kogukondliku tegutsemise koosmõtlemisüritus

16. aprillil 2014 kohtusid Eesti Koostöö Kogu ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna riigi- ja rahvusvahelise õiguse instituudi ja Linnalabori poolt kokku kutsutud mõtlejad Koplis, Kamahouse kobarärikeskkonnas, et  arutada valminud uuenduslikke lahendusvariante.

Loe edasi.

Vabariigi Presidendi mõttekoja üritused

Riigipidamise kava programmile andis olulise tõuke 22. novembril 2012 toimunud Vabariigi Presidendi Mõttekoja ja Sihtasutuse Eesti Koostöö Kogu ühine kärajapäev “Millist Eestit jõuame üleval pidada?”.

Jätkuna arutati teemat “Eesti riigireform” Vabariigi Presidendi Mõttekoja koosolekul 9. aprillil 2013.

Pärast Riigipidamise kava ettepanekute valmimist toimus 15. jaanuaril 2015 teine Vabariigi Presidendi Mõttekoja ja Sihtasutuse Eesti Koostöö Kogu ühine kärajapäev “Millist Eestit jõuame pidada?”.

Valdkondlikud arutelud

Eesti Koostöö Kogus läbi viidud riigiorganisatsiooni ja riigi ressursikasutuse analüüsi (nimetatud ka riigipildi analüüs või riigi röntgen) käigus tekkis vajadus erinevate riigi tegevusvaldkondade ülesehitust, suurust, ülesandeid ning toimunud muutuseid põhjalikumalt uurida. Seetõttu korraldas Koostöö Kogu väiksemaid arutelusid valdkonna ekspertide osavõtul, et lisada selgitused kvantitatiivse analüüsi tulemustele ning leida parimaid õppetunde riigi tegevuse korraldamisel.

Põhjalikumaks tutvumiseks valiti välja sotsiaalvaldkond, tervishoid ja haridusvaldkond.

Arvamusfestivalid

2013. aastal korraldas Eesti Koostöö Kogu Paide esimese Arvamusfestivali avaarutelu “Millist riiki jaksame ja tahame pidada?”Arutelu juhtis Toomas Mattson, osalesid Ülle Madise,Sulev Valner ja Toomas Kiho.

2014. aastal organiseeris Eesti Koostöö Kogu Arvamusfestivalil Paides kohaliku arengu laval arutelu “Moodne omavalitsus – kellele ja milleks?” ning osales ettevõtluslava diskussioonis “Väike ja kallis riik – kas nii oli, on ja jääb?”

2015. aastal oli riigivalitsemise ja kohaliku omavalitsuse korralduse teemadele pühendatud terve kahepäevane teemaala pealkirjaga “Toimiv riik”.