Dialoog kogukonnaga - koostöö akadeemia koolitus 2025
Kutsume sind Koostöö Akadeemia koolitusele “Kuidas luua edasiviivat ja austavat dialoogi eri osapoolte vahel?”. Registreeri end hiljemalt 18. mail 2025 siin. Koolitus on tasuline, kohtade arv on piiratud ning toimub 4.-5. juuni 2025 Tallinnas ning 26. augustil virtuaalselt.
“Hästi toimiv dialoog ei sünni juhuslikult – see vajab ettevalmistust, usaldust ja turvalist õhkkonda, kus inimesed tunnevad end väärtustatuna.” Helen, dialoogipraktik
MIKS?
Hea arutelukultuur ja mõjus dialoog erinevate osapoolte vahel teevad ühiskonda tugevamaks, loovad usaldust ning tugevdavad demokraatiat.
Kas sul on täna oma töös praktiline vajadus:
- luua eri osapoolte vahel usalduslikke suhteid?
- arutada osapooltega läbi olulisi teemasid (sh keerukaid)?
- kuulata erinevaid arvamusi ning luua paremat üksteisemõistmist?
- kutsuda ellu muutusi sihtrühmi sisukamalt kaasates?
KELLELE?
- Avaliku ja erasektori juhid ning spetsialistid, kelle töö eeldab kogukondade või huvirühmade kaasamist (KOV-ide ametnikud, kultuuri- ja haridusasutuste spetsialistid jne).
- Ettevõtted, kes soovivad luua usaldust ja kahepoolset suhet naabruskonna ja kogukonnaga.
- Katusorganisatsioonid, kes loovad koostööd liikmete vahel.
- Kogukondade eestvedajad (nt külavanemad, kodanikekogude juhid).
PROGRAMMIST
Mida täpsemalt koolitus annab?
- Saad praktilised oskused dialoogiringi kavandamiseks ja läbiviimiseks.
- Õpid sõnastama häid küsimusi, mille ümber vestlusi pidada.
- Harjutad kuulamist ja kokkuvõtete tegemist.
- Õpid, kuidas luua turvalist ja avatud aruteluruumi.
Kuidas?
- Igal õpipäeval harjutamine.
- Õpimaterjalid ja töölehed.
- Juhendatud praktika ja tugi.
Millal ja kus?
Kolmepäevane praktiline koolitus sisaldab kahte füüsilist kontaktpäeva ning virtuaalset järelkohtumist.
4.-5. juuni 2025 kell 10:00-16:30 Tallinnas.
26. august 2025 kell 14:00-16:00 virtuaalne järelkohtumine.
Koolitajad
Piret Jeedase (Ruumi Loomine) igapäevatöö keskmes on tähenduslike arendusprotsesside ja õpiteekondade disain ning elluviimine nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Piret on kaasava juhtimiskultuuri edendamiseks Eestis käivitanud kaasava juhtimise koolitused (nt. raamat “Ruumi loojad. Kuidas kaasavalt juhtides muutusi luua“).
Triin Rõõmusoks aitab meeskondadel ja kogukondadel luua tähenduslikke kasvuteekondi. Triinu paelub hea vestluskultuuri juurutamine, kaasavate protsesside disainimine ning kogukondade ja kohalike omavalitsuste koostöö edendamine.
HIND JA REGISTREERUMINE
Koolituse maksumuseks on 410 eurot (käibemaksu ei lisandu). Hind sisaldab kahte koolituspäeva Tallinnas koos kohvipauside ja õppematerjalidega (lõuna on osaleja enda panus) ning virtuaalset jätkukohtumist augustis. Kohtade arv on piiratud. Registreeru hiljemalt 18. mail 2025 siin.
**
Koolitust korraldab Eesti Koostöö Kogu. Alates 2022. aastast on Eesti Koostöö Kogu tegelenud avaliku sektori dialoogi- ja kaasamisoskuste arendamise ning arutelukultuuri edendamisega. Koostöö Akadeemia koondab Eesti Koostöö Kogu poolt pakutavaid dialoogi- ja arutelukultuuri edendavaid koolitusi, loenguid ja sündmusi.
Kontakt:
Kairi@kogu.ee
www.kogu.ee